Banedanmark

Senest opdateret d. 08 July 2020
Godkendte* entreprenører, opgravningsfri metoder, jf. BN1-13-2
Bække Entreprenørforretning ApS
AdresseTværvej 6
Postnummer og by6622 Bække
KontaktpersonThomas Larsen
Telefon7538 9598
Mailerik@baekke-ent.dk
 
CVR87985016
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
Brdr. K. Hansen A/S
AdresseAgenavej 13
Postnummer og by2670 Greve
KontaktpersonKim Petersen
Telefon2535 5512
Mailkpn@bkh.dk
 
CVR33779887
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
Danboring A/S
AdresseTeglgårdsvej 4
Postnummer og by8620 Kjellerup
KontaktpersonVilhelm Jensen
Telefon8688 4155
Mailvilhelm@danboring.dk
 
CVR19623106
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
Entreprenørfirmaet Nordkysten A/S
AdressePårupvej 183-185
Postnummer og by3250 Gilleleje
KontaktpersonThomas R. Nygaard
Telefon3067 4382/ 4830 0065
Mailtrn@nordkysten.dk
 
CVR26862930
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
Entreprenørfirmaet Østergaard A/S
AdresseSverigesvej 4
Postnummer og by7100 Vejle
KontaktpersonMorten Oxholm
Telefon2423 4750/ 7582 3455
Mailmo@oestergaardas.dk
 
CVR73381711
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
Jacob Post ApS
AdresseNellikevej 40
Postnummer og by4060 Kr. Såby
KontaktpersonNikolaj Nelausen
Telefon2670 9885
Mailjacobpost@jacobpost.dk
 
CVR28666373
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
KG Boring Aps
AdresseSkellebjergvej 2
Postnummer og by7755 Bedsted
KontaktpersonKarsten Godiksen
Telefon9794 4001
Mailinfo@kg-total.dk
 
CVR28326572
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
Lonico Aps
AdresseHerredsbjerg 2A
Postnummer og by5683 Hårby
KontaktpersonMorten Nielsen
Telefon6261 8161
Mailmorten@lonico.dk
 
CVR33593708
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
Munck Forsyningsledninger A/S
AdresseSivmosevænget 4
Postnummer og by5260 Odense S
KontaktpersonSvend Blichfeld
Telefon7013 2020
Mailsvb@munck-forsyning.dk
 
CVR10977134
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
NCC Construction Danmark A/S
AdresseØstmarken 3B
Postnummer og by2860 Søborg
KontaktpersonTheis S. Dalby
Telefon3910 3910
Mailtsl@ncc.dk
 
CVR69894011
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
PA Underboring
AdresseLærkedalsvej 1
Postnummer og by4270 Høng
KontaktpersonPer Andersen
Telefon40429438
Mailpa@pa-underboring
 
CVR26987148
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2022
Petri & Haugsted as
AdresseIslevdalvej 181
Postnummer og by2610 Rødovre
KontaktpersonClaus Adelsteen Andersen
Telefon4488 7700
Mailclan@petri-haugsted.dk
 
CVR58563412
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
S.H.T. Vand og Miljø Aps
AdresseBrødlandsvej 56
Postnummer og by3310 Ølsted
KontaktpersonWilliam Gerner Hansen
Telefon40998350
Mailwilliam@sht.as
 
CVR31887607
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2022
Smed & Entreprenør v/Johnny Ludvigsen
AdresseEgebjergvej 337
Postnummer og by4571 Grevinge
KontaktpersonJesper Ludvigsen
Telefon 2213 1732
Mail
 
CVR12905203
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2022
Søren Knudsen, Entreprenørforretning A/S
AdresseVirkelyst 70
Postnummer og by7400 Herning
KontaktpersonJan Hovmand
Telefon2368 7690
Mailjho@skent.dk
 
CVR14453849
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
Villy Andersen ApS
AdresseFabriksvej 12
Postnummer og by9900 Frederikshavn
KontaktpersonAllan Pedersen
Telefon9848 6109
Mailallan@viland.dk
 
CVR11826334
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
VP Villy Poulsen – NO-DIG Aps
AdresseHolstebrovej 5
Postnummer og by6900 Skjern
KontaktpersonVilly Poulsen
Telefon9735 2299
Mailvp@villypoulsen.dk
 
CVR24235211
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
Zacho-Lind A/S
AdresseBaldersbækvej 10-12
Postnummer og by2635 Ishøj
KontaktpersonPoul Lauritzen
Telefon4355 0790
Mailpl@zacho-lind.dk
 
CVR10976588
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2020
* Godkendelse til at bore ved Banedanmark indikerer, at firmaet er tilsluttet en uvildig kontrolordning jf. BN1-13-2, afsnit 12.1 samt bilag 1 heri. Godkendelsen kan tilbagekaldes, hvis firmaet begår alvorlige fejl i forbindelse med arbejder på banen.