Banedanmark

Senest opdateret d. 17 December 2017
Godkendte* entreprenører, opgravningsfri metoder, jf. BN1-13-2
Bække Entreprenørforretning ApS
AdresseTværvej 6
Postnummer og by6622 Bække
KontaktpersonThomas Larsen
Telefon7538 9598
Mailerik@baekke-ent.dk
 
CVR87985016
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Brdr. K. Hansen A/S
AdresseAgenavej 13
Postnummer og by2670 Greve
KontaktpersonKim Petersen
Telefon2535 5512
Mailkpn@bkh.dk
 
CVR33779887
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Brdr. Nørulf A/S
AdresseStolbro Gade 23
Postnummer og by6430 Nordborg
KontaktpersonLisa Christiansen
Telefon7445 9988
Maillc@norulf.dk
 
CVR26688507
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Danboring A/S
AdresseTeglgårdsvej 4
Postnummer og by8620 Kjellerup
KontaktpersonVilhelm Jensen
Telefon8688 4155
Mailvilhelm@danboring.dk
 
CVR19623106
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Entreprenørfirmaet Langberg A/S
AdresseMarselisborg Havnevej 56
Postnummer og by8000 Århus C
KontaktpersonTorben Kaiser Nielsen
Telefon8620 1244
Mailinfo@langberg.dk
 
CVR39900319
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Entreprenørfirmaet Nordkysten A/S
AdressePårupvej 183-185
Postnummer og by3250 Gilleleje
KontaktpersonThomas R. Nygaard
Telefon3067 4382/ 4830 0065
Mailtrn@nordkysten.dk
 
CVR26862930
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Entreprenørfirmaet Østergaard A/S
AdresseSverigesvej 4
Postnummer og by7100 Vejle
KontaktpersonMorten Hansen
Telefon7582 3455
Mailmail@oestergaardas.dk
 
CVR73381711
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
ETS A/S
AdresseDømmestrupvej 64
Postnummer og by5792 Årslev
KontaktpersonCharlotte Rikke Huusom
Telefon6590 1585
Mailets@ets-nodig.dk
 
CVR27625088
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
G.C. Entreprise, Køge ApS
AdresseTømrervej 8
Postnummer og by4600 Køge
KontaktpersonMorten Cardel
Telefon5665 4783
Mailmc@gc-entreprise.dk
 
CVR71378411
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Hedegaard Boring ApS
AdresseTorvevej 5
Postnummer og by7970 Redsted
KontaktpersonKim Hedegaard
Telefon4045 2554
Mailhedegaardboringaps@gmail.com
 
CVR38043129
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Jacob Post ApS
AdresseNellikevej 40
Postnummer og by4060 Kr. Såby
KontaktpersonNikolaj Nelausen
Telefon2670 9885
Mailjacobpost@jacobpost.dk
 
CVR28666373
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
KG Boring Aps
AdresseSkellebjergvej 2
Postnummer og by7755 Bedsted
KontaktpersonKarsten Godiksen
Telefon9794 4001
Mailinfo@kg-total.dk
 
CVR28326572
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Munck Forsyningsledninger A/S
AdresseSivmosevænget 4
Postnummer og by5260 Odense S
KontaktpersonSvend Blichfeld
Telefon7013 2020
Mailsvb@munck-forsyning.dk
 
CVR10977134
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
NCC Construction Danmark A/S
AdresseØstmarken 3B
Postnummer og by2860 Søborg
KontaktpersonTheis S. Dalby
Telefon3910 3910
Mailtsl@ncc.dk
 
CVR69894011
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Petri & Haugsted as
AdresseIslevdalvej 181
Postnummer og by2610 Rødovre
KontaktpersonClaus Adelsteen Andersen
Telefon4488 7700
Mailclan@petri-haugsted.dk
 
CVR58563412
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Søren Knudsen, Entreprenørforretning A/S
AdresseVirkelyst 70
Postnummer og by7400 Herning
KontaktpersonIb Kamp Stougaard
Telefon2368 7690
Mailiks@skent.dk
 
CVR14453849
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Strib-Middelfart Entreprenørforretning A/S
AdresseLangelandsvej 22A
Postnummer og by5500 Middelfart
KontaktpersonOtto Lindskov
Telefon6440 1236
Mailoml@sme-as.dk
 
CVR21042049
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Svane Entreprise
AdresseMåde Kirkevej 31
Postnummer og by6700 Esbjerg
KontaktpersonArne Ølholm Jørgensen
Telefon4026 2692
Mailaoj@svaneentreprise.dk
 
CVR26182840
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Villy Andersen ApS
AdresseFabriksvej 12
Postnummer og by9900 Frederikshavn
KontaktpersonAllan Pedersen
Telefon9848 6109
Mailallan@viland.dk
 
CVR11826334
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
VP Villy Poulsen NO-DIG Aps
AdresseHolstebrovej 5
Postnummer og by6900 Skjern
KontaktpersonVilly Poulsen
Telefon9735 2299
Mailvp@villypoulsen.dk
 
CVR24235211
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
Zacho-Lind A/S
AdresseBaldersbækvej 10-12
Postnummer og by2635 Ishøj
KontaktpersonPoul Lauritzen
Telefon4355 0790
Mailpl@zacho-lind.dk
 
CVR10976588
KontrolinstansByggeriets Kvalitetskontrol
Godkendelse udløber31-12-2017
* Godkendelse til at bore ved Banedanmark indikerer, at firmaet er tilsluttet en uvildig kontrolordning jf. BN1-13-2, afsnit 12.1 samt bilag 1 heri. Godkendelsen kan tilbagekaldes, hvis firmaet begår alvorlige fejl i forbindelse med arbejder på banen.